Příběh, jehož okolnosti se nyní policisté snaží rozkrýt, se odehrál o prvním srpnovém pondělku v noci; 1. srpna po půl jedenácté večer. Částečně na dálnici, zčásti pak v místech, kde už provoz pokračuje po silnici první třídy. V obou místech se řidič motocyklu dostal do problémů, k jejichž řešení však policii zjevně přizvat nemínil.

Ilustrační foto
V Příbrami vyskočila žena z okna, zachránit se ji nepodařilo, na místě zemřela

Policisté mají zmapováno, že muž jedoucí na modré motorce nejprve havaroval na dálnici. „Podle informací od svědků měl předjíždět vozidla v zúžení – přičemž zřejmě nezvládl řízení a s motorkou upadl na zem,“ konstatovala Suchánková. A tlumočí i další slova svědků: pomoc, kterou mu někteří řidiči nabízeli, nepřijal – a odmítl i přivolání sanitky. „Pokračoval v jízdě dál. Motorka byla ale nalezena o několik kilometrů dál – odhozená v silničním příkopu, a to na kilometru 51,5 silnice I/4 vedoucí na Strakonice,“ připomněla mluvčí další známá fakta. Jízda tedy skončila poblíž Milína.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

Suchánková konstatovala, že dopravní policisté z Příbrami, kteří se objasněním havárie zabývají, hledají i svědky, kteří daného večera u motorkáře zastavili. Uvítají také, pokud má někdo záběry z palubní kamery, které může poskytnout.