„Vyjel vlevo mimo komunikaci, kde narazil bočně do ocelových svodidel; odtud byl pak odražen vpravo do silničního příkopu,“ upřesnila, co příbramští policisté zjistili hned na místě. Stejně jako to, že 48letý muž, kterého zastihli u nepojízdného auta, nadýchal 2,5 promile.

Jestliže tehdy policisté předpokládali, že právě on měl nehodu na svědomí, nyní je situace komplikovanější. Muž podezřelý ze spáchání trestného činu tvrdí, že za volantem neseděl. Dodatečně Schindlová uvedla, že na tom trval už od počátku. „Dotyčný muž s hlídkou nespolupracoval a označil jako řidiče někoho jiného,“ upřesnila mluvčí. Šoférem prý byl muž, který se po nehodě nechal z místa odvézt motoristou náhodně projíždějícím kolem, protože měl nutné vyřizování.

V souvislosti s prošetřováním všech okolností policisté žádají svědky, kteří v době dopravní nehody nebo po ní projížděli kolem a měli ve vozidle umístěnou kameru, aby se ozvali na telefonní číslo 974 879 259 (251); případně kontaktovali policii prostřednictvím bezplatné linky 158. „Dále hledají řidiče, který měl údajně zastavit u nehody a odvézt řidiče domů, aby vyzvedl družku,“ uvedla Schindlová.