„Jeden člověk skončil v nemocnici s těžkým zraněním a 31 osob s lehkým poraněním. Bohužel dvěma lidem vyhasl život na silnici I/4 u Milína. Devětasedmdesátiletá řidička přejela 12. června náhle do protisměru, kde narazila do nákladního a poté ještě do osobního vozidla. Žena a o rok starší spolujezdec podlehli svým zraněním na místě,“ uvedla k tragické nehodě policejní mluvčí Monika Schindlová.

Příčiny dopravních nehod zůstávají stejné. I v minulém měsíci byl nejčastější příčinou nesprávný způsob jízdy, poté nepřiměřená rychlost, a to v 16 případech. „Tři motoristé, kteří způsobili nehodu, byli pod vlivem alkoholu. Celkem 23 karambolů zavinila zvěř, od začátku roku se jedná o 160 těchto srážek. Na dopravních prostředcích vznikla škoda, která dosáhla 7,5 milionu korun,“ doplnila Schindlová.

O prvním červencovém víkendu bude pokračovat dopravně bezpečností akce, která souvisí s odjezdem na prázdniny, kdy je očekávána větší hustota provozu. Ta se konala už minulý víkend.

„Během minulého víkendu zastavily na Příbramsku policejní hlídky 111 vozidel a zjistily u dvaceti motoristů přestupkové jednání. Nejčastěji šlo o nepřipoutání bezpečnostními pásy a o přítomnost návykových látek v těle. Na pokutách policisté vybrali téměř šest tisíc korun,“ sdělila k výsledkům první částí preventivní akce příbramská policejní mluvčí.