Autobus sjel na silnici mezi Sedlčany a Příbramí mimo komunikaci do příkopu. "Na místě jsme pomohli cestujícím vystoupit, protože se sami z vozidla nedokázali dostat ven," uvedli středočeští hasiči na sociální síti.

Záchranáři měli v péči šest dětí s lehkým zraněním a dvě dospělé osoby, jednu s pohmožděnou kyčlí. "Po dohodě s operačním střediskem budeme pacienty směřovat do nemocnice," řekla pár minut před desátou hodinou mluvčí Nováková. Později upřesnila, že všichni pacienti byli převezeni do příbramské nemocnice.

Nehoda se stala kolem půl deváté ráno. "Přijali jsme oznámení ze zdravotnické záchranné služby o havárii autobusu. Autobus převážel zhruba čtyři desítky dětí školkového věku a pedagožku. Řidič z nezjištěných příčin najel na krajnici, která se s ním utrhla, a autobus se převrátil na bok do příkopu," popsala nehodu policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Policisté zjišťují okolnosti havárie. "Řidič autobusu utrpěl šok a jeho dechová zkouška byla negativní," dodala Suchánková s tím, že silnice je nyní zcela uzavřená. "Policisté dokumentují nehodu a budou šetřit její příčiny," uzavřela mluvčí.