Ze sedlčanské Havlíčkovy ulice ke křižovatce se silnicí první třídy číslo 18, která spojuje Sedlčany s Příbramí, řidiči neprojedou. Kvůli nebezpečnému sloupu elektrického vedení, jehož statika byla narušena při bouračce, je cesta zavřená.

Policejní mluvčí Michaela Richterová Deníku potvrdila, že nehoda se stala v úterý před dvaadvacátou hodinou. Dvacetiletý řidič s devatenáctiletým spolujezdcem mířili ve Škodě Octavia směrem na Dublovice, do cíle ale nedojeli.

Podle Richterové škodovka v zatáčce vylétla ze silnice, smyk ji pak hodil na druhou stranu, kde levým bokem narazila do sloupu, aby se od něho odrazila a přední částí nabourala do dalšího sloupu.

Oba mladí muži vyvázli s lehkými zraněními a byli převezeni k ošetření do příbramské nemocnice. Dechová zkouška na místě potvrdila, že řidič před jízdou nepil.

Jeden ze sloupů to neustál. Jeho statika byla narušena a pouhá oprava by nestačila. Správce sítě nyní pracuje na řešení.

Silnice je stále zavřená, omezení je odhadováno zhruba na dva dny, podle dostupných informací je předpokládaným termínem jejího zprovoznění pátek.