Tak to sice policejní mluvčí Monika Schindlová necharakterizovala, nicméně její informace vyznívají vcelku jednoznačně. „Při výjezdu od stojanů nejprve narazil přední částí nákladního automobilu do kovové klece na plynové láhve. Potom se rozhodl vycouvat a horní hranou návěsu zachytil o zastřešení benzinky,“ přiblížila Schindlová šoférovo počínání. Vzešla z něj nejen škoda vyčíslená na 40 tisíc korun, ale také trestní stíhání.

Ukázalo se totiž, že muž skutečně popil – a ne málo, jak vyplynulo z výsledku dechové zkoušky. „Na displeji přístroje se objevila hodnota přesahující dvě promile alkoholu,“ konstatovala policejní mluvčí.

Tyhle manévry s nepovedeným popojetím vpřed i vzad se staly obzvlášť nešťastným završením celé couvací série, kdy během tří dnů na Sedlčansku bourali právě při jízdě se zařazenou zpátečkou hned čtyři řidiči. A také její úvodní náraz byl v pondělí 7. června takový, že na něj dlouho nezapomenou nejen přímí aktéři, ale ani policisté, kteří srážku dvou osobních aut se škodou vyčíslenou na 11 tisíc korun vyšetřovali. A které z nich zrovna couvalo? Obě!

„Na náměstí T. G. Masaryka v Sedlčanech 7. června chvíli před polednem čtyřiasedmdesátiletý motorista při couvání z kolmého parkovacího stání narazil do levých zadních dveří vozidla, jehož padesátiletý řidič couval v jednosměrné ulici,“ odkázala Schindlová na fakt, že parkoviště před muzeem zde má jednosměrný průjezd. Korunu situaci na místě střetu následně nasadil starší z účastníků dopravní nehody: jednoduše odjel.

Dvě auta figurovala u nárazu spojeného s couváním také následujícího dne. Tentokrát to bylo v Krásné Hoře nad Vltavou, kde osmačtyřicetileté řidičce nedalo u zúžení přednost nákladní auto. Ta proto zastavila a začala couvat, aby uvolnila místo – a následně mohla projet sama. Manévr, který měl být záležitostí půlminutky, však neskončil dobře. „Vyjela mimo komunikaci, kde havarovala do betonového sloupu. Vzniklá škoda činila 12 tisíc korun,“ přiblížila Schindlová, kam žena nacouvala.