Jako první byla u nehody policie. „Žena zůstala v autě uvězněna a byla v bezvědomí. Policisté ji okamžitě vytáhli z auta a dostali ji na břeh,“ uvedla mluvčí policie Vlasta Suchánková.

V jedenáct hodin byly na místě i jednotky hasičů, to už byla žena z většiny ponořeného auta venku. „Od začátku jsme měli hlášený havarovaný osobní automobil v rybníku a na místo vyjeli hasiči z Příbrami, Sedlčan, vyprošťovací automobil z Benešova a dobrovolná jednotka ze Sedlčan. K události byli také provoláni pražští potápěči,“ informovala mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.

Protože se nevědělo, zda v autě cestoval ještě někdo, hasiči se snažili zjistit, zda se v místě nehody nenachází další osoba. „K nehodě se poté dostavila dcera ženy z havarovaného vozidla, která potvrdila, že osoba ve voze cestovala sama,“ doplnila Fliegerová.

Záchranáři se dostali na místo ve stejnou dobu jako hasiči. „Žena nejevila známky traumatu, které by indikovaly možnou příhodu, jež by mohla být důvodem, proč sjela ze silnice. V tuto chvíli tedy s jistotou nevíme, jak k nehodě došlo. Resuscitace trvala několik desítek minut. Nakonec se záchranářům povedlo obnovit životní funkce. Protože byly nevyhovující letecké podmínky, žena byla v bezvědomí na oddělení ARO příbramské nemocnice transportována sanitkou,“ upřesnila mluvčí středočeské záchranky Petra Homolová.

Hasiči v odpoledních hodinách pracovali na vyproštění vozu z Úklidského jezírka a o události byl informován i odbor životního prostředí v Příbrami kvůli možnému úniku ropných látek do vody.

Při podobné nehodě je čas, kdy se s resuscitací začne, klíčový. „Proto se jako záchranáři stále snažíme veřejnosti připomínat, jak důležitá je první pomoc. Ve chvíli, kdy má někdo zástavu, ať už je to při dopravní nehodě, nebo například doma, je nesmírně důležité začít s nepřímou masáží srdce okamžitě a pokračovat v ní až do příjezdu záchranky. Tyto první minuty jsou nejdůležitější,“ vysvětlila Petra Homolová.