Aby se navzdory zdržení souvisejícímu s nehodou dostal co nejdříve do rukou specializovaného týmu chirurgů transplantačního centra, padla volba na letecký transport. Nakonec však kvůli zranění z dopravní nehody na plánovaný zákrok nedošlo. Mluvčí středočeských záchranářů Petra Homolová informovala, že pacient byl předán nemocnici v pražském Motole k dalším vyšetřením.

K nehodě došlo půl druhé hodiny před úterním polednem na hlavním silničním tahu I/4 poblíž křižovatky s odbočkami na Buk a Jerusalem; v sousedství čerpací stanice u rybníka Jankovák. Policejní mluvčí Markéta Johnová Deníku upřesnila, že šlo o 48. silniční kilometr, kudy řidič záchranky projížděl se zapnutým majákem i zvukovým výstražným znamením. Blikání a houkání ale nepomohlo: sanitka se srazila s dodávkou, která jí podle prvotních zjištění nedala přednost při odbočování vlevo. „Všechny okolnosti nehody a její příčiny ale zůstávají předmětem šetření,“ zdůraznila Johnová, že je ještě předčasné hovořit o viníkovi.

V souvislosti s nehodou utrpěli pacient i dva záchranáři zranění; pacient středně těžká a zdravotníci lehká. Rovněž s lehkým úrazem také vyvázla jedna osoba z dodávky. Místo události zůstalo nejprve uzavřené, poté se podařilo obnovit průjezd jedním pruhem s kyvadlovým řízením provozu. Neobešlo se to bez dopravních komplikací a zdržení v kolonách.