Krátce po druhé odpolední se tam řetězově srazilo šest osobních aut, jedoucích ve stejném směru: od Prahy na Strakonice. Jedno skončilo v příkopu, ostatních pět zůstalo stát na silnici. Zranili se tři lidé; naštěstí se vesměs jednalo o úrazy lehčího charakteru.

Nehoda přinesla dopravní kolaps v okolí. Frekventovanou silnici policisté uzavřeli a provoz z ní odkláněli směrem na okolí vesnice. „Po ošetření zraněných nechali asi na čtvrt hodiny projet kyvadlově volným pruhem vozidla, která čekala v kolonách, aby ulehčili přetížené dopravě na objízdných trasách,“ připomněla mluvčí hasičů Vladimíra Kereková.

Naštěstí se nepotvrdily původní odhady, že komplikace mohou trvat do 19. hodiny: plně obnovit provoz se podařilo již před půl pátou. K urychlení mimo jiné přispělo, že k dokumentování místa nehody policie použila i dron.

Večer Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje oznámil na svém webu, že k nehodě vyjeli profesionálové ze stanice ze stanice Příbram a jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Zalužany, která je předurčena právě k zásahům u dopravních nehod. A obě byly na místě do osmi minut od ohlášení nehody.

Jejich úkolem se především stalo zajistit vozidla proti požáru, což obnášelo odpojení autobaterií a zastavení úniku paliva i dalších kapalin. Bylo také třeba zasypat sorbentem skvrny na vozovce – a po pomoci odtahové službě s naložením nepojízdných aut se ještě postarat o zametení. Tři z účastníků nehody však dokázali odjet sami.