„Muž byl převezen na chirurgické oddělení nemocnice. Nehoda se stala poblíž vlakového nádraží,“ uvedla mluvčí policie Monika Schindlová s tím, že rozsah zranění zatím policie nezná a okolnosti neštěstí se šetří.

Na místě byl ještě dopoledne drážní inspektor kvůli vyšetření nehody. "Železniční přejezd je v místě chráněn výstražnými kříži.Zraněný muž, obyvatel azylového domu, byl záchranáři převezen do nemocnice," sdělil nám pošetření nehodymluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

"Muž byl při vědomí,převezli jsme jejna ortopedické oddělení příbramské nemocnice s podezřením na zlomeninu dolní končetiny," dodala Tereza Janečková ze středočeské záchranky.

Důvod, proč nešťastník vstoupil do kolejiště zatím není jasný."Podle informací strojvedoucího muž na kolejích klečel nebo na půl ležel. Zraněný muž pro chůzi používal francouzské hole, a tak není možné vyloučit ani nešťastnou náhodu, kdy mohl upadnout zrovna v místě přejezdu," doplnil Martin Drápal.

Co může udělat strojvedoucí vlaku, když člověka na kolejích zahlédne, na to jsme se zaptali mluvčího Českých drah Petra Šťáhlavského. "Strojvedoucí může akorát tak snížit rychlost, použít výstražná světla a zvukové zařízení. Brzdná dráha vlaku je podstatně delší než u auta, takže není pravděpodobné, že by dokázal nehodě zabránit. Na kolejišti nemá nikdo co dělat, ale důvod nehody zjistí policie. Vposlední době totiž evidujeme i značné množství sebevrahů," řekl Deníku.

"Vyloučili jsme sebevraždu i alkohol. Je zajímavé, že muž vyvázl bez zjevných známek zranění, bez krvácení. Pravděpodobně šlo opravdu jen o klopýtnutí, protože se špatně pohyboval. Říkal, že upadl a viděl jak se k němu vlak blíží, ale nedokázal se zvednout," zhodnotila policistka Monika Schindlová.