Neveselá série začala hned v pondělní 24. května. Tehdy podle slov Schindlové havarovalo v Příbrami dítě starší deseti let. „Při zrychlení neudržel chlapec na kole rovnováhu a přepadl přes řidítka; naštěstí měl nasazenou helmu,“ uvedla policejní mluvčí. S dodatkem, že pacienta s lehkým zraněním sanitka převezla k ošetření do nemocnice.

O tři dny později, ve čtvrtek, stejně staré dítě bouralo v jedné z obcí na Březnicku. Malér se stal večer, kdy cyklista dostal smyk na štěrku – a spadl na vozovku. Na pomoc mu letěla helikoptéra.

Vrtulník policejní letky se záchranářskou posádkou na palubě zasahoval na Příbramsku také v sobotu navečer, kdy přistával u obce Bohutín. Tam si zranění při pádu z kola způsobila 51letá žena, když po projetí zatáčkou vjela do výtluku. Zprvu se zdálo, že si pádem na hlavu mohla přivodit vážné zranění – nicméně v nemocnici se tyto obavy nepotvrdily. „Ukázalo se však, že žena měla v dechu půl promile alkoholu,“ poznamenala Schindlová. A dokonce téměř dvě promile pak nadýchal 46letý cyklista, který se vyboural na Sedlčansku o hodinu později. „Do nemocnice byl přepraven sanitkou s poraněním lehčího charakteru,“ uvedla policistka.