Výsledkem pěti nehod jsou tři lehce zranění lidé a škody ve výši 300 tisíc korun.

„První nehoda se odehrála v pátek u Příbrami. Jednasedmdesátiletý řidič vjel na krajnici, dostal smyk a v protisměru narazil do odvodňovacího kanálu," uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Tři karamboly se pak staly v sobotu odpoledne. Třiadvacetiletý řidič fiatu u Milína zřejmě nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky a následkem smyku se s autem několikrát přetočil přes střechu. Druhá havárie se stala v Dobříši, kde šestadvacetiletý šofér nedal přednost v jízdě osmnáctiletému motorkáři. On a jeho spolujezdkyně utrpěli lehké zranění.

V obci Hřebeny zas zřejmě „zrušil" fabii osmnáctiletý řidič. Narazil s ní do skály, přetočil se přes střechu a ještě narazil do stromu. „O rok starší spolujezdec neměl bezpečnostní pás, a tak musel se zraněním do příbramské nemocnice. Řidič jel pod vlivem alkoholu, nadýchal 1,34 promile. Škoda se vyšplhala na 180 tisíc korun.

V neděli dopoledne způsobil nehodu devatenáctiletý mladík v katastru obce Osečany. Za zatáčkou dostal s felicií smyk a skončil v telegrafním sloupu. O čtyři roky mladší spolujezdkyně z předního sedadla se zranila a musela zůstat v sedlčanské nemocnici. „U motoristy policisté naměřili 0,32 promile alkoholu v dechu, navíc neměl platný doklad o povinném ručení," dodala policistka.