„Řidič uvedl, že byl oslněn sluncem a následně zpětným zrcátkem i bokem auta do cyklisty narazil. Ten s lehkým zraněním skončil v nemocnici,“ sdělila k nehodě policejní mluvčí Monika Schindlová.

Další karambol se odehrál na dálnici D4 v katastru obce Nová Ves pod Pleší. Havaroval při něm čtyřiadvacetiletý motorista, který přehlédl před sebou jízdní soupravu a narazil do zadní části přívěsu. Ten se poté odrazil mimo vozovku, kde se z něj vysypal převážený náklad vrat a drobného nářadí.

V tomto případě sehrál svou roli alkohol. „Jak se ukázalo, dotyčný byl pod vlivem alkoholu, hlídka u něj naměřila více než jedno promile alkoholu. Muž byl s poraněním lehčího charakteru přepraven na ošetření. Hmotná škoda činila 330 tisíc korun,“ dodala Monika Schindlová.

Série nešťastných příhod pak pokračovala nehodou kamionu, který převážel osobní vozidla. K jeho nehodě došlo poblíž Zalužan na strakonické silnici. „Cizinec převážející devět nových vozidel vjel s nákladním vozem na krajnici a pak sjel do silničního příkopu, kde horní částí přívěsu narazil do vzrostlého stromu. Při havárii byla poškozena všechna převážená auta a přívěs. Ke zranění osob nedošlo,“ doplnila policejní mluvčí.

Na místě také zasahovali profesionální hasiči z Příbrami, protože jedno z osobních aut se uvolnilo a skončilo v přilehlém poli. „Hasiči zajistili místo nehody a provedli protipožární opatření. Velitel zásahu povolal k nehodě silničáře, aby místo řádně označili. Na vyproštění celé soupravy si majitel nákladního automobilu zajistil specializovanou firmu. Hasiči uklidili vozovku a po 16. hodině zásah ukončili,“ okomentoval zásah hasičů jejich mluvčí Jaroslav Gabriel.