Při víkendových deštích se na silnicích Příbramska stalo šest nehod.

Příkladem by mohla být sobotní havárie v odpoledních hodinách na strakonické silnici.

Řidič osobního vozu Fiat Punto ve směru na Písek nepřizpůsobil rychlost mokré vozovce. Jeho auto se dostalo do protisměru a narazilo do levých svodidel. Šofér měl štěstí, z nehody vyvázl bez zranění, ale škoda na vozidle byla vyčíslena na 80 tisíc korun.

Těžkým zraněním ale skončila kolize dvou aut v neděli po půlnoci na Sedlčansku.

Muž za volantem vozu Opel Vectra se ve vysoké rychlosti za zatáčkou srazil s Citroënem, jehož řidička utrpěla těžké zranění a její spolujezdec pohmožděniny hrudníku. „Všichni účastníci nehody byli převezeni do příbramské nemocnice,“ uvedla ke kolizi policistka Lenka Pavlová. Škoda na vozidlech je 152 tisíc korun.

Podle policejních statistik byl v červenci nejčastější příčinou nehod právě nesprávný způsob jízdy. Kvůli tomu bouralo 48 řidičů.
Číslo se shoduje s loňským prvním prázdninovým měsícem. Letos v červenci havarovalo na Příbramsku celkem 73 šoférů, v tom loňském to bylo o třináct více.

Alkohol v minulém měsíci nadýchalo pět účastníků nehody, loni jich bylo dvanáct. Při srovnání letošního a loňského července jsou tentokrát čísla téměř ve všech bodech o něco nižší.

V červenci zemřeli při nehodách dva lidé.