V sobotu odpoledne nezvládl řízení řidič Jeepu Cherokee. U Kotenčic na rovném úseku se šofér podle policie nevěnoval řízení, vyjel ze silnice a narazil do stromu. Při nehodě utrpěl těžké poranění a byl letecky transportován do nemocnice v Praze. Spolujezdkyně vyvázla s lehčím zraněním. Zkouška na alkohol byla negativní. Způsobená škoda je 40 tisíc korun.

Těžká zranění třiašedesátiletého řidiče passatu si vyžádala i havárie, která se stala na rychlostní silnici u Voznice. Šofér z neznámých příčin přejel z levého do pravého jízdního pruhu, kde narazil do jedoucího auta. To najelo do svodidel. „Řidič passatu byl s vážným zraněním letecky transportován do pražské nemocnice. Dva pasažéři z druhého vozu vyvázli s lehkým zraněním. Hmotná škoda byla odhadnuta na 176 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Od začátku roku se na Příbramsku stala necelá pětistovka dopravních nehod, při nichž škoda přesahovala 28 milionů korun. Je to o 25 havárií méně než za stejné období loňského roku.

Nejčastější příčinou byl nesprávný způsob jízdy a příliš vysoká rychlost. U 21 karambolů byl řidič pod vlivem alkoholu. Tři nehody zavinili chodci, sedm havárií řidiči nemotorového vozidla a lesní či domácí zvěř vběhla pod kola 59krát.

O letních prázdninách příbramští policisté řešili přes 140 havárií, kdy při jedné z nich vyhasl lidský život, 14 lidí utrpělo těžké a 65 lehké zranění.