Linkový autobus s cestujícími v úterý časně ráno havaroval na namrzlé vozovce v Příbrami. „Řidič dostal s autobusem smyk na ledě, když jel po své trase od Nové Hospody a odbočoval v křižovatce k prodejně Fordu. S předním kolem vjel na krajnici a vůz zůstal stát opřený na podvozku,“ informovala o nehodě policistka Lenka Pavlová s tím, že nikdo nebyl zraněn.

"Žádný náhradní autobus pro nás nepřijel. Řidič se staral o přivolání hasičů a nikoliv o náhradní autobus. Na namrzlé a zcela neposypané křižovatce jsme přebíhali do dalšího spoje a přijeli jsme do Prahy se 45minutovým zpožděním," informovala Deník jedna z cestujících do Prahy.

Před osmou hodinou ráno se stala další havárie autobusu a to s osobním vozem. Po silnici R/4 v katastru obce Kytín projížděl řidič fordu. Kvůli náledí jel podle policie opatrně, ale v momentě, kdy se přibližoval k autobusu jedoucímu před ním, oslnilo ho sluníčko.

„Řidič osobního vozu prý nic neviděl a narazil do autobusu. S pohmožděninami byl převezen do pražské nemocnice. "Z místa zásahu odvezli zbraslavští záchranáři třicetiletého muže s traumatem břicha do motolské nemocnice," potvrdila Tereza Janečková ze středočeské záchranné služby.

Šofér autobusu vyvázl z nehody bez zranění. Protože to nebyl linkový autobus, ale takzvaná manipulační jízda, nebyl v době nehody uvnitř vozu žádný cestující,“ upřesnila Lenka Pavlová. Původní informaci o úniku pohonných hmot ale policie vyvrátila. Prý se naštěstí jednalo jen o únik chladící kapaliny.

Silničáři odložili pily a usedli do sypačů

Probuzení do úterního rána bylo pro mnohé řidiče šokující. Přes noc zesiloval silný vítr a ochladilo se. Pak se přidalo husté sněžení. Sníh se sypal i přes den. Šoféři začali uvažovat o přezutí aut do letních pneumatik, ale zima se zatím nechce vzdát.

Silničáři si na čas odpočinuli od prohrnování a začali porážet proschlé a nebezpečné stromy u silnic. Další sníh je v úterý od této práce odtrhl. Do konce března zbývá několik dní a silničáři mají obavy, že nestihnout stromy porazit a prořezat do termínu. Kácet se smí totiž jen v době vegetačního klidu a to je do 31. března. Pět topolů bylo už poraženo na silnici u Sedlice, dalších šest topolů padlo na silnici mezi Březnicí a Tochovicemi. K zemi má jít ještě několik stromů v Zalužanech, ale příliš času na to není.