„Dopravní policisté jezdí od jedné nehody ke druhé. Podle všeho na strakonické silnici havarovalo devět osobních vozidel,“ řekla Deníku policejní mluvčí Monika Schindlová. Příčinou nehod je ve většině případů nepřizpůsobení jízdy na zledovatělém povrchu. Záchranka odvezla několik zraněných od nehod na strakonické silnici. Zranění nebyla vážná.

Za Dobříší na silnici 114 ve směru na Starou Huť byla další překážka v podobě havárie, a to za železničním přejezdem. Na silnici mezi Dobříší a Rosovicemi ve směru na Hostomice havaroval další řidič osobního vozu. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

Dopravu na silnici I/18 v obci Obory blokovala tragická dopravní nehoda dodávkového vozu a náklaďáku, při které zemřel řidič dodávky. Provoz byl veden po objízdné trase. Podle policie nezvládl předjížděcí manévr pětatřicetiletý řidič Fordu Transit. Šofér se údajně nestačil po předjetí osobního auta včas zařadit a čelně se střetl s protijedoucím nákladním autem.

S náledím museli řidiči počítat i na jiných místech. Na Příbramsku v úterý večer a v noci ve vyšších polohách sněžilo, vozovky byly mokré nebo po nočním ochlazení zledovatělé.

"Vzhledem k tomu, že je zima, i když to tak nemusí vypadat, by řidiči měli dbát zvýšené pozornosti, zvláště pak při námrazách. Pokud není v autě teploměr s venkovním čidlem, je dobré si ho pořídit a rozhodně se vyplatí ho používat," upozornila policistka.