Na místo nehody vyrazily všechny složky integrovaného záchranného systému. Podle vyjádření příbramské policie ve vlaku cestovalo 25 osob. „Všichni cestující jsou v pořádku, ale bohužel převážený pacient ročník 1932 nehodu nepřežil,“ konstatovala policejní mluvčí Monika Schindlová.

Sanitka nepatřila záchranné službě. „Jednalo se o převozový sanitní vůz, který nebyl náš. U převáženého pacienta záchranáři okamžitě zahájili resuscitaci, která i přes veškerou snahu bohužel nebyla úspěšná,“ řekla tisková mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Podle jejích slov řidič sanitky vyvázl bez zranění a jeho spolujezdkyně utrpěla zhmoždění hrudníku. „Ke zranění zřejmě došlo bezpečnostním pásem, po ošetření byla převezena do hořovické nemocnice,“ dodala Effenbergerová.

Na místo vyrazili i drážní hasiči, kteří společně s kolegy HZS Středočeského kraje pracují na vyprošťování, jak potvrdila tisková mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. 

Okolnosti nehody, k níž došlo na přejezdu se světelnou signalizací, který není vybaven závorami, jsou předmětem šetření policie i Drážní inspekce ČR. Po dobu prověřování všech souvislostí přímo na místě události zůstává přejezd s označením P550 uzavřen. Podle policejního odhadu by mohl být provoz na silnici obnoven před desátou dopolední.

Na železniční trati číslo 200, spojující Beroun a Písek, je po nehodě mimo provoz úsek Jince – Bratkovice. České dráhy, které mezi stanicemi Jince a Příbram zavedly náhradní autobusovou dopravu, očekávají, že mimořádná výluka potrvá do 12. hodiny.