Vysoká rychlost je příčinou tragické nehody, která se stala v pondělí u Rosovic. Zemřel při ní třiadvacetiletý řidič BMW, který v protisměru narazil do mercesedu. Mladému řidiči, ale už přivolaná posádka záchranářů nedokázala pomoct. "Bohužel se jim nepodařilo obnovit jeho základní životní funkce," uvedla mluvčí záchranky Nina Šeblová.

"U řidiče mercedesu měl lékař podezření na poranění hrudníku a nemohl vyloučit zranění dutiny břišní. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jsme pacienta odvezli na chirurgickou ambulanci do nemocnice v Příbrami," doplnila ke zdravotnímu stavu druhého řidiče Šeblová. Příčinu nehody policie vyšetřuje, ale pravděpodobně je za tragédií vysoká rychlost.

"Muž za volantem BMW velkou rychlostí projížděl mírnou levotočivou zatáčkou. Na namrzající vozovce dostal smyk, přejel do protisměru, kde bočně narazil do mercedesu," popsala nehodu mluvčí policie Monika Schindlová a dodala, že vůz BMW měl registrační značky z Fordu Escort.

Lustrací výrobního čísla karoserie bylo zjištěno, že BMW bylo odcizeno letos v říjnu v Příbrami u Hypernovy. "Navíc byl na řidiče vydán příkaz k zatčení. Dokonce nebyl ani držitelem řídičského průkazu," upřesnila mluvčí. Hmotná škoda na havarovaných autech se vyšplhala na 230 tisíc korun.

František Žán, Karel Hutr