Nejčastější příčinou byl nesprávný způsob jízdy, za devatenáct nehod mohla vysoká rychlost, za dalších sedm nedání přednosti v jízdě.

Tragicky skončila havárie, která se stala 18. října dopoledne. Devětatřicetiletý řidič jel ve vozidle Nissan Primera se svou manželkou a dvěma dětmi. "Před obcí Kardavec nepřizpůsobil rychlost a po průjezdu levotočivé zatáčky dostal smyk. Následně vyjel mimo vozovku a pravým bokem narazil do sloupu vedení nízkého napětí. Při nehodě došlo k těžkému poranění spolucestující, která i přes letecký transport na následky zranění zemřela," uvedla policejní mluvčí Lenka Pavlová. Řidič s dětmi byl hospitalizován v Oblastní nemocnici Příbram s lehčími poraněními.

Dalším úmrtím skončila havárie šestapadesátiletého motocyklisty, který jel na mopedu Jawa Babeta po silnici podél potoka v obci Hudčice na Příbramsku. "K události došlo z 20. na 21. října. Muž vjel z nezjištěných důvodů do protisměru na levý okraj na kamenný zpevněný břeh a spadl na dno potoka. Při havárii utonul. Není vyloučeno, že byl pod vlivem alkoholu. Podle svědků měl večer popíjet v nedaleké hospůdce a pak odjet na mopedu domů," uvedla policejní mluvčí Lenka Pavlová.