Osmnáctiletá dívka se Škodou Fabia vjela na železniční přejezd se světelnou signalizací v Tochovicích v momentě, kdy tudy projížděl vlak.

Na místě zemřel její jedenáctiletý bratr. Pro těžce zraněnou řidičku přiletěl vrtulník a transportoval ji do střešovické nemocnice. Podle policie ale během cesty do nemocnice podlehla těžkým zraněním i dívka.

Hasiči spolu se záchranáři museli osoby z auta vyprošťovat. Nárazem vlak vykolejil. Ve vlaku nebyl nikdo zraněn. Příčinu neštěstí policie vyšetřuje. "Světelná signalizace na přejezdu v době nehody údajně fungovala," uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Na přejezdu byly ještě před několika dny závory. Ty však byly odstraněny a nahrazeny světelnou signalizací. Podle místních světla na přejezdu nefungovala spolehlivě a lidé na ně nebyli zvyklí.

"Motorový osobní vlak jedoucí z Březnice do Příbrami se s automobilem Škoda Fabia srazil na přejezdu s nedávno instalovanou světelnou signalizací bez závor v rychlosti přibližně 60 kilometrů v hodině a vykolejil. Výše škody byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun na vlaku, 300 tisíc korun na automobilu a za dalších pět tisíc korun vznikla škoda na trati. Podle předběžného šetření Drážní inspekce byla signalizace na přejezdu v činnosti, zavinění tedy zřejmě nebude na straně železnice. Definitivně to nicméně potvrdí až odborná expertiza," uvedl mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar.