„Muž podle prvotních informací slézal z patra na lešení a spadl ze zhruba čtyřmetrové výšky,“ informovala v úterý příbramská policejní mluvčí Lenka Pavlová.

„Staveniště pro stavbu nových pavilonů příbramské nemocnice jeod zahájení stavebních prací fakticky předáno dodavateli, tedy Metrostavu. Ten je také zodpovědný za bezpečnost a ochranu zdraví při práci na staveništi. Člověk, kterému se stal úraz, je taktéž jejich zaměstnancem. I když se samotným úrazem nemá příbramská nemocnice nic společného samozřejmě nás to mrzí," řekla mluvčí Oblastní nemocnice Příbram Monika Boušková.

„Pacient byl v bezvědomí a utrpěl vážné poranění hlavy. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jsme mladého muže předali posádce vrtulníku, který ho transportoval na traumacentrum pražské motolské nemocnice,“ uvedla mluvčí středočeské záchranky Nina Šeblová.

"Jednadvacetiletý dělník dřevěnou konstrukci pro přípravu podlahy. Tato se mu přetočila a on upadl na kovovou bednu, která ležela přímo pod konstrukcí. Následně z bedny upadl na zem,"upřesnila ve středu policistka Lenka Pavlová.