Jednadvacetiletý řidič při couvání z parkoviště u domu v Příbrami srazil 10. července šestašedesátiletou ženu. Následně ještě strhl řízení a narazil do zaparkovaného vozidla. Ženu převezla sanitka s lehkým zraněním do nemocnice k ošetření.

Vážná nehoda se pak stala v pátek u Kamýku nad Vltavou. Třináctileté dítě na silnici mezi Kamýkem a obcí Velká srazilo osobní auto. „Řidič si přitom všiml, že před ním jde po levé straně vozovky neorganizovaná skupina chodců. Z obavy vběhnutí chodce do jízdní dráhy použil zvukové výstražné znamení, na což jedno dítě ale zareagovalo zmateně a před vozidlo vběhlo," popsala nehodu policejní mluvčí Monika Schindlová. Dítě při střetu utrpělo vážné zranění.

Mimo silnici a na levém boku v příkopu skončila Škoda Roomster poté, co se jeho pětatřicetiletá řidička údajně vyhýbala protijedoucímu náklaďáku u obce Rudolec na Sedlčansku. Při manévru totiž dostala na mokré silnici smyk a z nehody vyvázla s lehkým poraněním. Škoda je vyčíslena na 100 tisíc korun.
S těžkým zraněním skončila v neděli v nemocnici osmašedesátiletá cyklistka.

V katastru obce Svatý Jan nedodržela žena bezpečnou vzdálenost a narazila do jízdního kola jedoucího před sebou. Druhý cyklista vyvázl s lehkým zraněním. V jeho dechu bylo ale zjištěno 0,23 promile alkoholu.

V neděli havaroval na silnici I/4 jednapadesátiletý motocyklista jedoucí na Harley Davidson. „U Zalužan předjížděl kolonu stojících vozidel, ale nevšiml si toho jednašedesátiletý řidič osobního vozidla, který se rozhodl otočit a při vybočení do levého jízdního pruhu motorkáře srazil," uvedla k další nehoda policejní mluvčí.

Motorista naštěstí vyvázl z karambolu bez zranění, ale škoda se vyšplhala na 315 tisíc korun.