Při příjezdu na místo se hlídce naskytl obrázek téměř utopeného vozidla, vzdáleného zhruba šest až sedm metrů od břehu, které ve vodní nádrži skončilo střechou napřed. Nad hladinu vykukovala pouze zadní kola.

„Oba okamžitě měli připravený takzvaný házecí vak, který je součástí vybavení každého vozu, a začali sestupovat k potopenému autu a prohledávat ho. Podařilo se jim otevřít oboje přední dveře, na sedadlech se však nikdo nenacházel. Až následně po otevření zavazadlového prostoru viděli ženu na zadních sedačkách,“ upřesnila mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

Přes zadní dveře spolujezdce vytáhli ženu v bezvědomí ven. Na břehu začali s první pomocí. V resuscitaci následně pokračovali záchranáři, kteří pak řidičku odvezli do nemocnice. Tam byla uvedena do umělého spánku.

Kolegové se policistům, kteří ženu ze studené vody vytáhli, postarali o suché oblečení a hasiči jim poskytli také deky. Tereza a Radek následně dokončili svou službu, v rámci které ještě stihli vyřešit další oznámení.

„Jejich činu a odvahy si velmi vážím a děkuji, že mám takové policisty. S oběma se chci v nejbližší době setkat a poděkovat jim osobně, a to i formou finanční odměny, kterou si opravdu zaslouží,“ uvedl krajský ředitel Václav Kučera.

Tereza Zrůbková nastoupila teprve před dvěma lety. Ve svém volném čase preferuje aktivní životní styl a věnuje se fotbalu. Její kolega Radek Pečený, je u středočeské policie o tři roky déle. Na svém kontě má několik zákroků proti agresívním osobám. Kompenzací je mu pak v době volna myslivost, které se věnuje, a také jeho oblíbený fotbal.