"Vozidlo značky VW Passat jelo ve směru na Prahu a na uvedeném místě narazilo zezadu do automobilu BMW. Jeho řidič přesto nezastavil a pokračoval dál až do obce Kozárovice, kam ho poškozený motorista pronásledoval, kdy během jízdy informoval policii. Jak se následně ukázalo, sedmatřicetiletý řidič měl v dechu kolem tří promile alkoholu a jedná se o neřidiče," uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Policisté žádají svědky, kteří předmětnou nehodu viděli, nebo ji zachytili na kamery ve svých vozidlech, aby se ozvali na linku 158 nebo na telefon 974 879 469 (251).

Vybrali trafiku, ale vzápětí skončili v poutech

  
Na základě přijatého oznámení přes linku 158 vyjely policejní hlídky v pondělí 27. července chvíli před půlnocí do Brodské ulice v Příbrami, kde se jim podařilo zadržet dva pachatele, kteří se vloupali do trafiky. Přes výlohu prohodili kameny a rozbili ji, čím navíc poničili kryt radiátoru, plovoucí podlahu a skleněný pult. Škoda poškozením byla ve výši 48 tisíc korun.

"Z vnitřních prostor následně odcizili čtyřicet kartonů cigaret různých značek, jejichž hodnota činila 50 tisíc korun. Z lupu se povedená dvojice neradovala dlouho, protože skončili v policejních poutech," sdělila mluvčí příbramské policie Monika Schindlová s tím, že policisté oba muže nakonec ve středu převezli do vazební věznice. Zpovídat se budou z přečinu krádeže a poškození cizí věcí. "Za výše uvedené jednání jim nyní hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi," doplnila mluvčí.