„Rychlá jízda u dvaačtyřiceti šoférů je na záznamovém zařízení a přestupci budou teprve řešeni. Dále jeden řidič během jízdy telefonoval a také hlídky zaznamenaly přestupky u pěti chodců,“ uvedla příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová.

O víkendu se na Příbramsku konal také 39. ročník SVK Rally Příbram, při kterém policisté řešili příkazem na místě sedm řidičů závodních vozidel v rámci přejezdů mezi rychlostními zkouškami na Rally Příbram. „Šest z nich překročilo rychlost jízdy v obci o necelých 20 km/hod. a jeden o méně než 40 km/ hod,“ doplnila policejní mluvčí.

Pomozte policii objasnit dopravní nehodu

Policisté také hledají svědky dopravní nehody, k níž došlo v pátek 12. října deset minut po 18. hodině na silnici I/18 u obce Občov dopravní nehoda.

„Řidič vozidla Lexus jedoucí ve směru na Sedlčany předjížděl pomalu jedoucí vozidlo, když byl na jeho úrovni, začalo Lexus předjíždět nezjištěné auto a při zařazování před něj došlo ke střetu levé zadní části neznámého automobilu a levé přední části Lexusu. Neznámý řidič z místa střetu ujel. Ke zranění osob nedošlo,“ uvedla k dopravní nehodě policejní mluvčí.

Policisté žádají svědky události, kteří by mohli pomoci při objasňování nehodového děje, aby se ozvali na telefon 974 879 251(527) nebo na bezplatnou linku 158.