V lednu zemřel u Hluboše šestatřicetiletý řidič osobního vozu po nárazu do stromu. Druhou obětí byl pak cyklista bez známek života nalezený na silnici u obce Svaté Pole. Třetí tragická nehoda se stala v březnu na R4 u Bytízu, kde zemřel šestačtyřicetiletý muž. Jeho vůz se ocitl v protisměru a naboural do stromu a betonové podezdívky.

V posledním měsíci čtvrtletí v březnu, řešila příbramská policie celkem 83 dopravních nehod. To je o sedm více než za stejné období loňského roku.

„Při březnových dopravních kolizích zemřel jeden člověk, čtyři osoby byly zraněny těžce a 13 lehce. Nejčastější příčinou nehod byl nesprávný způsob jízdy a následně nedání přednosti v jízdě, to sehrálo roli u deseti karambolů," připomněla policejní mluvčí Monika Schindlová s tím, že rychlost byla důvodem deseti nehod. U dvou havárií byli řidiči pod vlivem alkoholu.

„Všeobecně přibývá nehod se zvěří. V březnu evidujeme celkem 12 střetů s vozidly. Na automobilech v březnu přesáhla škoda čtyři miliony korun," dodala mluvčí.

close Statistika nehod na Příbramsku. zoom_in