Celá událost se stala kolem půl třetí odpoledne na silnici I/4 na 60. kilometru. „Řidič nákladního vozidla jel ve směru na Strakonice, když zpozoroval osobní automobil, který mu vjel do cesty," uvedla pro Deník policejní mluvčí Barbora Schneeweissová s tím, že nehoda původně byla nahlášená jako dvou osobních vozidel a jednoho nákladního, což se nepotvrdilo.

U nehody zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému včetně hasičů a vrtulníku letecké záchranné služby. Tři osoby totiž utrpěly zranění.

Řidiče osobního vozidla transportoval vrtulník do nemocnice v Českých Budějovicích. Jeho další dva spolujezdci pak utrpěli zranění, která si podle mluvčího středočeských záchranářů vyžádala převoz do nemocnice v Příbrami.

Hasiči jednu osobu z vozidla vyprošťovali, posléze provedli posyp sorbentem uniklých provozních kapalin a z poškozené nádrže probíhalo přečerpávání zbylých pohonných hmot.

Policisté na místě provedli u řidiče nákladního vozidla dechovou zkoušku, která vyšla s negativním výsledkem, vzhledem k zranění řidiče druhého vozidla si vyžádali krevní testy, které by přítomnost jakýchkoliv omamných látek potvrdily nebo vyvrátily.

„Zda se jednalo o nějakou zdravotní indispozici řidiče, nebo co se přesně na místě stalo je nyní předmětem vyšetřování příbramských policistů," uzavřela Schneeweissová.