V pátek havaroval osmačtyřicetiletý muž, který měl nehodu chvíli před polednem – a i v této době nadýchal 2,5 promile. Když už je řeč o číslech, odhad škody dosahuje 100 tisíc korun. Řidič narazil na hlavním tahu I/18, kde u obce Hřiměždice najel levým bokem svého auta na svodidla, načež strhl řízení a sjel do pravého příkopu. „Snažil se z místa nehody odjet, vůz byl však nepojízdný,“ poznamenala policistka Schindlová. Zmizet před dechovou zkouškou se tak dotyčnému nepodařilo.

Ještě více zarážející souvislosti připomněla k nehodě, jež se v neděli večer stala u Voznice. Opět skončilo auto v příkopu. Tentokrát byla škoda nižší, 40 tisíc korun, zato hladina alkoholu vyšší - bezmála tři promile. „Muž se přiznal, že vypil tři piva, půl litru vína a láhev tvrdého alkoholu,“ konstatovala Schindlová s dodatkem, že se navíc ukázalo, že muž ani nevlastní řidičské oprávnění.

Jízda pod vlivem metamfetaminu

Policisté na Příbramsku navíc poměrně často natrefí i na šoféry, které se podařilo zastavit dřív, než pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek stačili nabourat. Jen o víkendu hlídky odhalily čtyři takové. V té souvislosti mluvčí připomíná dvaačtyřicetiletého řidiče, který při průjezdu Příbramí v sobotu odpoledne nadýchal 1,93 promile, večerní kontrolu v Sedlčanech, kde devětadvacetiletý šofér nafoukal 1,76 promile, a noční kontrolu poblíž obce Dolní Hbity, kde osmadvacetiletému muži přístroj naměřil přes promile.

„V neděli odpoledne příslušníci policie zjistili u dvaačtyřicetiletého motoristy jedoucího přes Příbram, že je pro změnu pod vlivem drog, konkrétně metamfetaminu,“ doplnila Schindlová víkendovou bilanci.

Veselá není ani ta celková. Od začátku roku policisté v okrese přistihli 197 šoférů, kteří řídili pod vlivem návykových látek. Takové počínání Schindlová označuje za velmi nebezpečné. „Motoristé mají zpomalené reakce, tunelové vidění a také přeceňují své řidičské schopnosti,“ shrnula mluvčí, jak se vliv alkoholu či drog nejčastěji projevuje.