Větší dopravní komplikace přinesly v půl sedmé nehoda u obce Sýkořice na Rakovnicku, kde se nákladní auto převrátilo na bok, a střet bez zranění v Malém Přítočnu na Kladensku, kde se po sedmé hodině srazila v Kladenské ulici tři osobní auta. Před těmito místy se vytvořily kolony, v nichž uvízly i autobusy.

Vážnější nehoda, která se neobešla bez pomoci týmů sanitek záchranné služby, bohužel nezůstala osamocená. Zraněným lidem bylo třeba pomoci po bouračce osobního auta u Jankova na Benešovsku – ale také v Rožďalovicích na Nymbursku, kde vůz narazil do plotu. Později, čtvrt hodiny po osmé, si zranění vyžádala také nehoda osobního auta před střechu u obce Družec na Kladensku.

Přímo převrácený na střeše ukončil svou jízdu osobní vůz na silnici mezi Velkými Popovicemi a Všechromy na Praze-východ (kde se navíc jen o kousek dál stala i další nehoda). Osobní auta havarovala také mimo jiné u Bukové na Rakovnicku, u obce Chraštice na Příbramsku či u Tehova na Benešovsku. Ke dvěma nabouraným autům pak byli policisté voláni na Praze-východ jak u Klecan, tak do Akátové ulice ve Zdibech. Ke střetu auta s valníkem, který se obešel bez zranění, došlo u Lužce nad Vltavou na Mělnicku. Nákladní vůz sjel do příkopu u Zalužan na Příbramsku.

Příjezdy do metropole po hlavních tazích nicméně v dopravní špičce úterního rána nehody vážněji přibrzdily až na území Prahy.