Jedno si například minulou středu brzy ráno vyžádala havárie na strakonické silnici u Obořiště. Šedesátiletý řidič passatu jel od Prahy a za jízdy usnul.

„Vyjel ze silnice, kde narazil poutače a pak do vzrostlých stromů. Auto skončilo na boku,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová. Zraněného muže převezla sanitka do příbramské nemocnice. Hmotná škoda se vyšplhala na 116 tisíc korun.

V ten samý den odpoledne na stejné silnici, ale u Dlouhé Lhoty, havaroval jednašedesátiletý muž. Auto před ním náhle přibrzdilo. „Muž se snažil také brzdit, ale dostal smyk a vyjel mimo vozovku, kde se převrátil přes střechu,“ popsala Schindlová. Tento šofér naštěstí vyvázl s lehkým zraněním. Škoda je 60 tisíc korun.

Podle policejních statistik při nehodách už letos na silnicích Příbramska zemřelo šest lidí. Lehká zranění se k září vyšplhala na 227, nesprávně řídilo svůj vůz 294 lidí. Za nehodu kvůli rychlé jízdě mohlo 118 šoférů. Na polovinu, tedy 27, se letos oproti loňsku snížil počet nehod zaviněných alkoholem.
Policisté letos do září rozdali na pokutách 318 tisíc, škody se vyšplhaly na 30 milionů korun.