Policejní hlídka zastavila v pátek 11. října kolem třetí hodiny ranní na Dobříšsku dvaatřicetiletého řidiče, který kličkoval po silnici. „Policisté zjistili, že muž má platný zákaz řízení, a usedl za volant pod vlivem amfetaminu a cannabisu. Při prohlídce u něj policisté nalezli tři sáčky se sypkou látkou odpovídající pervitinu. Zajištěná látka nyní bude podrobena laboratornímu zkoumání,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

Ve věci byly zahájeny úkony pro přečin přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu, maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky. „Za tyto činy stanovuje trestní zákoník až dvouletý pobyt za mřížemi,“ připomněla policejní mluvčí.

Víkendové hezké počasí vylákalo ven cyklisty a motorkáře. V sobotu 12. října došlo v odpoledních hodinách v Příbrami k nehodě elektrokoloběžky. „Starší muž vjel na poklop kanálu, koloběžka se stala neovladatelnou a následně spadl na zem. Sanitka ho převezla s lehkým zraněním do nemocnice k ošetření,“ řekla Monika Schindlová.

Těžkým zraněním skončila ten samý den nehoda cyklistky. „Na účelové komunikaci v katastru obce Dobříš vjela při jízdě z kopce do výtluku a poté spadla na vozovku. Devětatřicetiletou ženu transportovala do nemocnice záchranná služba,“ uvedla mluvčí příbramské policie.

Brzy ráno v neděli 13. října se stala dopravní nehoda nedaleko Hluboše. Osobní automobil sjel mimo vozovku, kde narazil do dopravního značení a do náletových dřevin. Řidič z místa utekl. „Policisté ho chvíli poté vypátrali a naměřili mu při dechové zkoušce 1,47 promile alkoholu. Lehce poraněný muž nejdříve tvrdil, že mu někdo auto ukradl, nakonec se však doznal. Přiznal, že zřejmě za jízdy usnul a po nehodě zazmatkoval,“ konstatovala Schindlová. Způsobená škoda byla stanovena na 110 tisíc korun.

Šestatřicetiletá řidička osobního vozidla havarovala v neděli 13. října v katastru obce Korkyně. V křižovatce silnic nedala přednost v jízdě 32letému motocyklistovi, který jel po hlavní komunikaci. Po nárazu se vůz roztočil a pak sjel mimo vozovku. Oba řidiči měli utrpět poranění lehčího charakteru. Hmotná škoda byla vyčíslena na 150 tisíc korun.