Poblíž Drásova jízdu na sněhu dvaadvacetiletý řidič nákladního vozidla, který dostal smyk a čelně narazil do sloupku dopravního značení a bokem do silničního příkopu. V katastru obce Dlouhá Lhota zase havaroval jednasedmdesátiletý motorista a zadní částí svého osobního auta narazil do vzrostlého stromu.

„Mezi obcemi Dobříš a Hostomice vyjel v zatáčce řidič mimo silnici, kde přední částí vozu narazil do svahu silničního příkopu a boční stranou do kmene stromu,“ přiblížil policejní mluvčí Monika Schindlová s tím, že automobil nakonec skončil na pravém boku.

S těžkým zraněním pak převážela do nemocnice sanitka šestašedesátiletou ženu, která mezi obcí Kardavec a Trhové Dušníky přejela do protisměru, kde se střetla s přední částí tahače s návěsem. „Poté bylo vozidlo ještě odhozeno na kmen stromu doplnila mluvčí.

U Dolní Hbity pak došlo k nehodě, při které devatenáctiletá řidička po smyku skončila s autem na střeše. Vůz měl na zadní nápravě sjeté pneumatiky.

V Příbrami pak muž při vjíždění na parkovací plochu po smyku zakončil jízdu nárazem do zaparkovaného auta. Jiný řidič pak při sjíždění z kopce havaroval do vozu v protisměru.