Velmi smutný konec měla nehoda, která se stala před koncem loňského roku na silnici u Rosovic. Deník o havárii informoval.

Na místě podlehl svým zraněním třiadvacetiletý řidič BMW, který bočně narazil v protisměru do dodávkového vozu značky Mercedes. Bohužel, i řidič dodávky později v nemocnici podlehl těžkým zraněním. O svého manžela tak náhle přišla Hana Šmídová. Jejich roční chlapeček přišel o tátu.

Podle policie byla příčinou nehody příliš vysoká rychlost mladíka za volantem BMW. „Velkou rychlostí projížděl mírnou levotočivou zatáčku, na namrzající vozovce dostal smyk, přejel do protisměru a narazil do mercedesu,“ popsala tehdy nehodu mluvčí policie Monika Schindlová.

„U řidiče mercedesu měl lékař podezření na poranění hrudníku a nemohl vyloučit zranění dutiny břišní. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jsme pacienta odvezli na chirurgickou ambulanci do nemocnice v Příbrami,“ doplnila po nehodě ke zdravotnímu stavu druhého z řidičů Nina Šeblová ze středočeské záchranky. Ten po několika dnech podlehl těžkým zraněním.

Osud byl k mamince a ročnímu synovi až příliš krutý. Na místě zesnulý mladý řidič hned z několika důvodů neměl na silnici vůbec co pohledávat. Řídil totiž ukradené auto, na němž byla registrační značka z Fordu Escort. Vůz byl odcizen v říjnu loňského roku v Příbrami.
Muž byl údajně pod vlivem návykové látky, nebyl držitelem řidičského oprávnění a dokonce na něho byl vydán příkaz k zatčení.

„Jak skvěle pracuje naše policie, když se takový lump déle jak tři měsíce pohybuje po silnicích bez řidičského průkazu?“ ptá se Hana Šmídová, maminka ročního syna, který přišel kvůli nehodě u Rosovic o svého otce.

„Můj muž dva dny bojoval o život, ten poslední den v roce prohrál. Lidi dokážou být opravdu zlí. Jako viníka označují totiž mého muže. Mám protokol od policie, kde je uvedeno vše, jak to doopravdy bylo. Mladík, který zemřel na místě, byl zřejmě opilý a celostátně hledaný. Navíc jel v kradeném autě,“ posteskla si Hana Šmídová s tím, že by si vzhledem k tomu, jaké fámy se mezi lidmi šíří, přála touto cestou očištění památky tragicky zesnulého manžela.