K první nehodě u křižovatky Háje - Buk vyjížděli policisté před 15. hodinou. Pětapadesátiletý řidič octavie jel po strakonické silnici od Písku na Prahu. „Zřejmě vlivem mikrospánku přejel do protisměru, kde narazil do volva. To dostalo smyk a vyjelo do protisměru, kde nabouralo do vozidla značky Audi. To také vjelo do druhého pruhu a čelně se srazilo s dvaačtyřicetiletým motorkářem, který jel od Prahy," popsala policejní mluvčí Monika Schindlová.

Motocyklista utrpěl velmi těžká zranění, na místo přilétl i vrtulník. Přes veškerou snahu záchranářů však muž svým zraněním podlehl. „Řidič z octavie, osmadvacetiletá spolujezdkyně a její roční syn skončili s lehkým zraněním v příbramské nemocnici, kde po ošetření byli propuštěni do domácího léčení. Hmotná škoda, která vznikla při karambolu těchto čtyř dopravních prostředků, je ve výši téměř půl milionu korun," uvedla Schindlová.

Těžké zranění utrpěl také devětatřicetiletý motorkář, který jel asi hodinu před předchozí nehodou přes Milín. Čtyřiasedmdesátiletá řidička felicie se podle policie pravděpodobně plně nevěnovala řízení, otáčela se u vjezdu do areálu firmy v Nádražní ulici a při vjíždění na hlavní silnici motorce nedala přednost. Zraněný muž byl převezen do nemocnice v Příbrami. Způsobená škoda byla stanovena na 100 tisíc korun.