Přímo na Štědrý den odpoledne došlo v Příbrami v ulici Politických vězňů ke střetu chodce a osobního vozidla. Třiadvacetiletý řidič přehlédl devětapadesátiletého muže, který šel z levé strany komunikace po vyznačeném přechodu. Chodce s těžkým zraněním převezla sanitka do nemocnice, lehce poraněného motoristu ošetřili záchranáři na místě.

Jedná se během měsíce již o devátou nehodu, při které byl sražen chodec. Kromě jedné se všechny staly na přechodu. Policisté proto apelují na chodce: před vstupem do silnice by měl přecházející odhadnout, zda auto stihne zastavit a zejména počkat, až opravdu zastaví. „Absolutní přednost chodců na přechodech neexistuje, před vstupem do vozovky by měl přecházející odhadnout, zda vozidlo stihne bezpečně zastavit a především je nutné počkat, až automobil opravdu zastaví,“ uvedla mluvčí policie Monika Schindlová.

Ideální je navázat s řidičem automobilu oční kontakt, ujistit se, že o přecházejícím ví. Příčinou mnoha nehod je i nedostatečná viditelnost chodců, reflexní prvky jsou přitom zpozorovatelné až na 200 metrů. Při pohybu po komunikacích mimo obec jsou dokonce povinné.