„Při otáčení na vozovce pokryté rozbředlým sněhem se mu sesunula jízdní souprava, která poté bokem narazila do svodidel a do dopravní značky,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová. Podle ní při nehodě vznikla škoda za 30 tisíc korun.

V obce Lovčice pak bourala devatenáctiletá řidička, která na zledovatělé silnici dostala s osobním vozem smyk a vyjela vpravo mimo komunikaci, kde narazila do měřiče rychlosti. V tomto případě byla škoda ve výši 40 tisíc korun.

Odpoledne nezvládl jízdu na silnici pokryté vrstvou čerstvě navátého sněhu jednadvacetiletý šofér. „V katastru obce Vranovice dostal smyk a skončil v příkopu,“ uvedla mluvčí.

Podle jejích slov smolný den řidičů zakončila večerní nehoda devatenáctiletého řidiče nákladního auta. Ten se po projetí zatáčky v katastru obce Malá Hraštice dostal se svým vozem do smyku na namrzlé vozovce, přičemž vyjel do protisměru, kde se střetl s osobním vozidlem. „Mladý motorista byl na místě jednorázově ošetřen lékařem záchranné služby. Hmotná škoda byla stanovena na 80 tisíc korun,“ dodala Schindlová.