„Dva muže, kteří se nadýchali zplodin hoření, převezla po nezbytném ošetření na místě rychlá sanita do příbramské nemocnice,“ potvrdila mluvčí Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje Petra Effenbergerová s tím, že u ženy ve vážném stavu bylo potřeba oživování. „Záchranáři pacientku připojenou na umělou plicní ventilaci transportovali vrtulníkem do nemocnice v Plzni,“ upřesnila mluvčí. „Druhá žena bohužel otravě podlehla,“ dodala Petra Effenbergerová.

Čím se lidé z domu v Písecké ulici otrávili a proč k tomu došlo, zjišťují policisté.

„V podobných případech vyšetřování přebírají policisté a hasičský vyšetřovatel se na tom nepodílí,“ vysvětlila mluvčí Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Tereza Fliegerová.

Tisková mluvčí Policie ČR Jana Štejnerová pak potvrdila, že tři rodinní příslušníci objevili bez známek života po dvaadvacáté hodině ženu ročník 1968 a pokusili se ji resuscitovat. Současně přivolali na pomoc zdravotnickou záchrannou službu.

„Ani další resuscitace zdravotníků ale nebyla úspěšná,“ sdělila policejní mluvčí s tím, že se zplodin hoření nadýchala také žena narozená v roce 1993 a právě ji transportoval ve vážném stavu vrtulník do nemocnice v západočeské metropoli.

„Pravděpodobnou příčinou úniku nebezpečné látky, jíž je s největší pravděpodobností oxid uhelnatý je závada na plynovém kotli,“ dodala Jana Štejnerová.