Výrazněji zasáhlo řádění živlů zvláště Příbramsko. Tam řidiče prověřila kluzká vozovka se sněhem navátým z polí třeba i na hlavním severojižním tahu navazujícím na dálnici I/4. Za Chrašticemi směrem k hranici s jihočeským Píseckem dokonce zůstala tato silnice po několik hodin neprůjezdná poté, co se mezi Chraštičkami a Sázkou, konkrétně nedaleko rybníka Hůrka, střetly v půl jedenácté osobní auto a dodávka.

Policisté původně odhalovali omezení dopravy na hodinu, avšak ještě po poledni zde silnice zůstávala neprůjezdná. Jen o kousek jižněji, na úrovni Nového rybníka, totiž v půl dvanácté bourala dvě nákladní auta. Podle policie se to obešlo bez zranění, nicméně odhad omezení dopravy se protáhl na 14.35 hodin.

Na Příbramsku policisté zaznamenali zvýšený počet dopravních nehod – teprve další vyšetřování nicméně ukáže, nakolik se na nich podepsalo počasí. Před jedenáctou hodinou například havarovala dodávka na zasněžené silnici I/19 u Rožmitálu pod Třemšínem. Jen o chvíli dřív bourala na stejné silici dvě osobní auta u nedalekého Věšína.

Tragická dopravní nehoda na silnici I/18 u Vranovic.
Na silnicích Příbramska letos zemřelo šest lidí. Většině tragédií šlo zabránit

Ve středních Čechách se však objevovaly i další problémy spojené s počasím. Kupříkladu na Kladensku před jedenáctou hodinou zatarasil spadlý strom silnici v obce Družec; po půl jedné byl stejný problém taktéž na Kladensku u Lán a rovněž u obce Malé Kyšice. Ale i o hodný hus cesty dál: u obce Kováň na Mladoboleslavsku.

Už před půl jedenáctou varovali policisté před ledovkou a zavátou silnicí na Příbramsku u obce Volenice – tedy opět v brdské oblasti nedaleko Rožmitálu pod Třemšínem a Březnice. Ještě o hodinu dřív ale přišlo varování také z Mělnicka: upozornění na ledovku na silnici u Mšena. V obou případech má toto varování zůstat aktuální až do středečního dopoledne.