Kvůli zranění po skoku do vody z dvanáctimetrové výšky v hřiměždickém lomu vyhasl život sedmadvacetiletého muže z Tábora. Muž se po skoku nevynořil. Na břehho potápěči vytáhlipo deseti minutách. Záchranářům se ještě podařilo mladého muže resuscitovat a v kritickém stavu převézt do nemocnice v Příbrami na ARO, kde ještě tentýž den následkům zranění podlehl.

I při další tragédii sehrála hlavní roli voda. Pod hladinou přišel o život šestačtyřicetiletý cizinec, který si šel údajně zaplavat do rybníka blízko Podlesí. Jeho tělo našli potápěči ve večerních hodinách. Cizí zavinění lékař vyloučil.

Dobrovolně svůj život ukončil pětasedmdesátiletý muž z Příbrami. Prvního srpnového dne už se nedožil. Oběsil se v noci v lomu na Sedlčansku.

Existence zřejmě omrzela i odsouzeného v bytízské věznici. Sebevražedným nástrojem se měla stát žiletka, kterou se muž pořezal na krku a předloktí. Vězňův život ale zachránil přivolaný lékař.

O tom, že už na tomto světě nemá co dělat, začal přemýšlet také dvaapadesátiletý Příbramák. Se svými úvahami se v textové zprávě svěřil dceři, která otcův záměr svěřila policii.

„Muž se i policii svěřil, že mu v sebevraždě nikdo nezabrání. Za asistence lékaře byl převezen do léčebny v Dobřanech,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Pavlová.