VYBRAT REGION
Zavřít mapu

On-line rozhovor s Marcelou Jelínkovou z Domu dětí a mládeže

Na dotazy čtenářů bude zítra od 10 hodin on-line odpovídat vedoucí zájmových kroužků v Domě dětí a mládeže Příbram Marcela Jelínková.

On-line rozhovor s Marcelou Jelínkovou z Domu dětí a mládeže

Marcela Jelínková, vedoucí zájmových kroužků v Domě dětí a mládeže Příbram.

VLOŽIT DOTAZ
DOTAZ: Paní Jelínková, letošek je pro Příbram významný kvůli 800 letům od založení města. Co vím, oslav se zúčastní snad každá místní organizace. Týká se Domu dětí a mládeže? Děkuji za odpověď.
ODPOVĚĎ:Tato otázka je na místě. Město nás také oslovilo s tím,že by bylo rádo,kdybychom se zúčastnili. Samozřejmě jsme řekli ano,protože 800 let není každý rok,a je to významná událost. Proběhly schůzky,na kterých město přislíbilo materiální i finanční pomoc. To jsme samozřejmě uvítali my, i další organizace,které město oslovilo. Nakonec nám město slíbilo pouze materiální vybavení - stoly,židle,stánky. Ostatní musíme zajistit z vlastních zdrojů.
To trochu zkomplikovalo přípravu nám i jiným organizacím. Ale to nic nemění na tom,že 800 let Příbrami je hlavně velká událost pro nás všechny
Příbramáky.
DOTAZ: dobrý den, paní Jelínková, o který kroužek je mezi dětmi největší zájem a naopak? Děkuji
ODPOVĚĎ:Na tuto otázku už jsem odpověděla dříve,ale je potřeba si uvědomit,že kroužek má také nějakou kapacitu. Na tanečním kroužku nevadí,když
je dětí 25, ale na keramice je 15 dětí maximum. Ale všeobecně,kroužky,které začínají mají vždy menší počet dětí a je o ně ze začátku menší zájem.
Ale samozřejmě není to pravidlo.
DOTAZ: dobrý den, paní vedoucí, kolik lidí v Domě pracuje s dětmi celkem?
ODPOVĚĎ:Na DDM je v současné době 26 vedoucích,kteří vedou kroužky.
DOTAZ: Zdravím vás paní Jelínková, kdy je potřeba přihlásit dítě na letní tábor? Jaká skupina dětí na tábory jezdí a je dobré potomka nutit, když nechce, ale nakonec by se mu tam určitě líbilo? Čím se dnes snažíte zaujmout děti závislé na mobilech a počítačích? Je tohle povoleno na tábor vozit? Děkuji.
ODPOVĚĎ:Dobrý den, určitě co nejdříve,pokud se Vám jedná o konkrétní termín.Na tábor jezdí ze 2/3 děti každý rok stejné. Dobré je, když jede s dítětem
nějaký kamarád. Také doporučuji,pokud jede dítě na tábor prvně,jet se se ním na tábor podívat. My jsme dělali několik let den otevřených dveří,kdy
se tam mohli přijet rodiče s dětmi podívat. Seznámit se s prostředím,poznat vedoucí apod. Nebyl o to však zájem. Tak nyní říkám každému přijeďte se kdykoliv o víkendu podívat, aby dítě i vy vědělo,co ho čeká a mělo tak představu, kde bude. Dětem na tábory telefony nezakazujeme, doba jde
dopředu a s tím se musí počítat. Je však na zvážení rodičů,jakou formou si bude s dítětem telefonovat. Určitě není dobré mu volat několikrát za den.
To pak dítěti víc uškodí,než pomůže.
DOTAZ: Dobrý den, spolupracujete se školami? A jak vám pomáhají takové ty prezentace při akcích města v obsazenosti kroužků?
ODPOVĚĎ:Pravidelně školy informujeme o svých akcích formou letáků. Dělali jsme i akce pro školní družiny. Tady bohužel už nepokračujeme,protože všichni vedoucí jsou externisté a na tyto akce si museli brát dovolenou. Prezentace jsou určitě dobrá věc,jsem ráda,že jste si všimla,že něco takového děláme. Myslím si,že spoustu rodičů a dětí to přimělo navštívit DDM.
DOTAZ: Dobrý den,
velké díky za obětavou práci s dětmi, za organizování různých akcí a hlavně vedení dětských táborů. Ještě
jednou díky a hodně nových nápadů přeje Mirka.
ODPOVĚĎ:Moc děkuju.
DOTAZ: Jsou nějaké kroužky, se kterými jste začínala a které nakonec zanikly? Četla jsem o nějakých novinkách. Snad o bojových sportech a že je o ně zájem... O co mají rodiče pro své děti největší zájem?
ODPOVĚĎ:Kroužků,které postupně zanikly pár určitě je. Jedním z nich je třeba Tralaláček, který byl určen pro předškoláky. A další bylo velmi hojně navštěvované
dopoledne pro maminky s dětmi od 18 měsíců. Vedoucí,která je vedla, bohužel už z pracovních důvodů je vést nemohla a to je velká škoda. Protože
od té doby se mi nepodařilo sehnat někoho,kdo by na takové úrovni kroužky vedl. Každý rok se snažíme nabídnout nové kroužky - letos je to háčkování a fotografický kroužek. Na DDM pracuje kroužek sebeobrany,který velmi vysokou návštěvnost. Velký zájem je o Army kroužek,tradičně o keramiku,soubor tanců a výtvarné kroužky.
Hojně navštěvované jsou také keramické semináře pro dospělé.
DOTAZ: Zajímá mě, co bych musel splnit, abych mohl dělat praktikanta na táboře? Je to placená nebo dobrovolná práce? Je pro to potřeba nějaké školení? Děkuji za odpověď.
ODPOVĚĎ:Nevím,jak to mají jinde na táboře. Ale u nás jsou praktikanti ti,kteří vlastně odrostli na táboře. Znají zvyky,prostředí,řád tábora. Školením procházejí
jak praktikanti tak i oddílový vedoucí.O odměně rozhoduje hlavní vedoucí.
DOTAZ: Dobrý den paní Jelínková, jak dlouho už vedete dětský letní tábor v Nadějkově? Změnil se styl táboření od dob minulých a v čem?
ODPOVĚĎ:Ten čas je neúprosný, ale pravdou je,že na tábory jezdím už 33 let. A z toho do Nadějkova 13 let. Rozhodně se styl táboření změnil. Děti nejsou už tak zvyklé na různé tábornické dovednosti,které dřív byly samozřejmostí - rozdělávání ohně, putovní tábor ap. Ale zase mají přehled v technických věcech a rádi se účastní kreativních akci.
DOTAZ: Dobrý den. Pokud si dobře pamatuji, dům dětí se zvedá z popela zhruba pět let. Jak je možné, že všechno jde rekonstruovat v rámci prevence kriminality a tahle budova ne? Je mi jasné, že za to nemůžete, že to záleží na zřizovateli...nemůže s tím třeba pomoct město? Díky.
ODPOVĚĎ:Děkuji za otázku. Zřizovatelem DDM je kraj. A ten se poslední roky snaží nám dávat peníze na postupnou rekonstrukci. Ale bohužel jde to pomalu.
DOTAZ: Zdravím, loni v září jsem poprvé přivedl své dítě na kroužek do Domu dětí a zhrozil jsem se. Vrátil jsem se okamžitě do 80.let, protože právě tak ten dům vypadá. Například na toalety 30 let nikdo nesáhl. Kromě automatu na coca colu v přízemí vůbec žádná změna. Jsem starší otec, tak to opravdu pamatuji :-). Tím netvrdím, že tam špatně pracujete s dětmi. Naopak. Ale to prostředí je hrozné. Budete s tím něco dělat?
ODPOVĚĎ:Hezký den, máte pravdu,že Vám dům může připadat jako z 80 let. Ale přece jenom se postupně mění, v minulých dvou letech se postupně vyměňují okna. Vstupní prostor je také změněný a myslím si,že rozhodně k lepšímu. Šatny a klubovny mění také svou tvář - nové stoly,židle a další věci,kterých si běžný návštěvník skoro nevšimne.Toalety jsou opravdu již hodně špatné,ale bohužel vše je otázka peněz.
Jejich celková rekonstrukce se plánuje na příští rok.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT