Tento rok v červnu nás totiž zasáhla nejen fanoušky Rally Příbram jedna velice smutná zpráva. S velkým zármutkem nám bylo sděleno, že nás po krátké nemoci navždy opustil pan Antonín Berger.

Bývalý automobilový závodník, který v roce 1975 ukončil svoji závodní kariéru a začal se věnovat organizaci tohoto závodu. Byl jejím dlouholetým funkcionářem, kterému pod rukama prošlo několik generací časoměřičů a spolupořadatelů.

Byl to tedy člověk, který byl dá se říct tvůrcem rally v Příbrami a věnoval jí podstatnou část svého života.

„Antonín Berger se rally věnoval dlouhá léta. Asi nejdůležitější je říci, že to byl dlouholetý ředitel závodu Rally Příbram a závod by bez něj nebyl tam, kde v současné době je“, říká nynější zástupce ředitele závodu Petr Šefr.

Nejen z tohoto důvodu, ale také jako vzpomínku na člověka, který s velkým nadšením pro tento sport pracoval a hodně mu obětoval, se v případě 38. ročníku SVK Rally Příbram jedná o Memoriál Antonína Bergera.

„Není sice připraven žádný konkrétní program, ale ano, mohu potvrdit, že závod bude Memoriálem Antonína Bergera. Přesný celý název závodu totiž zní 38. ročník SVK Rally Příbram, Memoriál Antonína Bergera“, dodává Šefr.

Proto přijďte také vy zavzpomínat na tuto velkou osobnost motorového automobilového sportu na Příbramsku.