V neděli 11. srpna dopoledne se jela na Jinecku časovka do vrchu, která byla součástí letošního dvouetapového 54. ročníku cyklistického závodu Lidice 2019. Role pořadatelů se ujali zástupci Společnosti cyklo – Lidice a CK Příbram.

První etapou byly Okruhy Záboří – Memoriál Christiana Battaglii, které se jely v sobotu 10. srpna nedaleko Blatné. Zvítězil Jiří Petruš z týmu Topforex – Lapierre pro cykl., těsně před Michaelem Kukrle z Elkov Author cycling teamu.

Nedělní závod měl start v Jincích poblíž náměstí 1. máje a vedl přes Ohrazenici do cíle na Krejčovce. Vítězem se stal člen reprezentace ČR Karel Vacek. Spolu s ním se na stupně vítězů postavili druhý Jiří Pokorný z CK Příbram a třetí Michal Kohout z Team Dukla Praha (Dukla). Cenu pro nejlepší ženu převzala Alexandra Strnadová z Unie amatérských cyklistů a cenu pro „amatérské“ závodníky Martin Kříž z CK Příbram.

Zároveň byli v Jincích vyhlášeni celkoví vítězové letošního ročníku závodu Lidice: 1. Martin Boubal, 2. Jiří Pokorný, 3. Martin Hebík (Všichni CK Příbram). Jiří Pokorný byl zároveň nejlepší v kategorii U23.