Zahajovací střetnutí čtvrtfinálové série, které se odehrálo v Příbrami, přineslo velmi vyrovnaný a pro diváky atraktivní souboj. Žádný z týmu nedokázal svému soupeři odskočit na dvouciferný bodový rozdíl, naopak se oba celky přetahovaly o vedení. „Bylo vidět, že se potkal čtvrtý a pátý tým základní části. Očekávali jsme, že jednotlivé zápasy budou vyrovnané,“ přiznal Matěj Velebil. Rozhodující momenty duelu přišly ve čtvrté čtvrtině. Nejprve si hosté vypracovali náskok sedmi bodů, který však příbramští hráči dokázali, za pomoci svých příznivců rychle smazat. O vítězi tak rozhodly poslední tři minuty hry, ve kterých domácí otočili vývoj utkání ve svůj prospěch a zvítězili o pět bodů.

Druhý zápas na palubovce Mělníka měl velmi podobný průběh, ale s naprosto opačným koncem. Obě mužstva se opět přetahovala o vedení a horníci vstupovali do poslední čtvrtiny s jednobodovým náskokem. Mělník však v poslední části skóre otočil, vyhrál o sedm bodů a odvrátil konec série.

„Oba zápasy byly vyrovnané. V sobotu se lépe podařila koncovka nám, v neděli pak soupeři. Věřím, že rozhodující třetí zápas, který odehrajeme v neděli na domácí půdě, zvládneme a vybojujeme tak postup do semifinále play-off,“ neskládá zbraně Matěj Velebil, kapitán příbramských basketbalistů.

BK Příbram- BK RJ EBC Mělník 64:59 (34:29). Body: Ureš 17, Starka 16, Petřík 12, Velebil 9, Mokruša 4, Šimáček 4, J. Řeřicha 2. Trojky: 1:4, TH: 23/13:4/1, Fauly: 15:20.
BK RJ EBC Mělník- BK Příbram 68:61 (30:27). Body: Starka 17, Ureš 14, Velebil 11, T. Řeřicha 7, Šimáček 7, Mokruša 4, Petřík 1. Trojky: 6:3, TH: 7/6:15/10, Fauly: 12:12.