Svěřenci kouče Vošahlíka věděli, že po úvodní porážce musí na domácí palubovce bezpodmínečně zvítězit, aby si vynutili rozhodující třetí zápas. „Byli jsme plní odhodlání. Věděli jsme, že na mladou Boleslav máme. Navíc byl tentokrát k dispozici Vojta Ureš,“ podotkl kapitán Matěj Velebil.

Vstup do utkání se ovšem povedl více soupeři. Boleslavští basketbalisté spoléhali na zajištěnou obranu, kterou příbramští hráči velmi těžko dobývali. „Bohužel jsme se nedostali ke své hře, kterou jsme chtěli praktikovat. Soupeř velmi dobře eliminoval naše nejsilnější stránky, což je především rychlost a velmi dobrý přechod do útoku,“ konstatoval příbramský trenér Michal Vošahlík.

Mladá Boleslav si od začátku udržovala mírný náskok a po prvním poločase zaslouženě vedla 33:27.

Horníci se však nehodlali vzdát bez boje a ve třetí čtvrtině diktovali tempo hry. Především díky zlepšené střelbě se vrátili zpět do zápasu a navíc dokázali otočit skóre ve svůj prospěch. Do poslední čtvrtiny se šlo za stavu 45:43, což naznačovalo, že se schyluje k pořádnému dramatu. „Dokázali jsme se zvednout a do čtvrté čtvrtiny se šlo prakticky od nuly. Šance obou týmů byly vyrovnané a věřili jsme, že máme šanci zápas dotáhnout do vítězného konce,“ konstatoval Matěj Velebil.

Jenže to se nakonec nepodařilo. Boleslav byla v poslední čtvrtině vždy o malý krůček vpředu a nakonec měla i více štěstí. „V závěru jsme měli možnost dvou tříbodových střel, které tam ale bohužel nespadli,“ zalitoval Vošahlík. To nakonec rozhodlo o jejich těsné prohře 61:63, která znamená konec v letošního učinkování ve Středočeské basketbalové lize.

I přes zklamání z vyřazení je však s výkony svých svěřenců v letošní sezoně spokojený. „Rozhodně jsme nezklamali. Boleslav ukázala kvalitu a asi zaslouženě postupuje. Byli jsme blízko postupu do finále, ale i tak hodnotím sezonu pozitivně. Dosáhli jsme velkého úspěchu a vzhledem k věkovému průměru našeho mužstva věřím, že máme velký potenciál směrem do budoucna a půjdeme výkonnostně ještě výš. Třeba už v příští sezoně,“ řekl Vošahlík.

BK Příbram- AŠ Mladá Boleslav B 61:63 (27:33).

Body: Ureš 20, Velebil 13, Petřík 9, Klaudy 6, Starka 6, Mokruša 5, J. Řeřicha 2.

Trojky: 6:5, TH: 17/11:22/11, Fauly: 18:18.