Předchozí
1 z 5
Další

Muži B Sokola DobříšMuži B Sokola DobříšZdroj: Sokol DobříšB-tým

Muži TJ Sokol Dobříš B s věkovým průměrem 24,1 (který ještě výrazně zvyšuje veterán Michal Kolář – 46 let) se letošní sezónu stali v podstatě farmou A-týmu. Tým se před sezónou de facto prohodil se soupiskou letošního týmu C a přeskočil tak celou jednu ligu. „Rozhodli jsme se tedy netlačit na výsledky a celkové umístění v tabulce, ale důraz byl kladen na rozvoj mladých hráčů. Cílem bylo umístění v polovině tabulky, a můžeme ho tedy považovat za splněný,“ mohl být spokojený Kamil Vondrák po sedmém místě v sedmé nejvyšší soutěži.

Florbalisté Dobříše.
Dobříš padla s lídrem, přesto jako nováček skončila druhá

B-tým vstoupil do sezóny nad očekávání dobře a po šesti odehraných kolech držel druhé místo. Bohužel závěr sezóny ho nezastihl v nejlepší formě a zkušenosti se začaly projevovat spíše na stranách soupeřů. Až posledním turnajem se však napravila psychiku a dostavila se potřebná motivace do příští sezóny po vysoké výhře 10:1. „Na vypsanou odměnu za vstřelení 100 gólů od předního sponzora českého florbalu Holba, s možností vyhrát pivo pro celý tým, jsme sice nedosáhli, ale můžeme tak být solidární ke všem členům týmu a zůstat střízliví. Ne všichni již totiž pokořili hranici plnoletosti,“ vtipkoval Vondrák.

Dorostenci (U17)

Dorostenci Sokola DobříšDorostenci Sokola DobříšZdroj: Sokol Dobříš

Dorostencům skončila sezóna plná emocí, vítězství, porážek a zážitků. Pod vedením trenérů Lukáše Ungera a Tomáše Pavlíčka předvedli velmi solidní výkon. „Vzhledem k tomu že jsme se tuto sezónu potýkali s problémem v počtu hráčů, kdy oficiální soupiska dorostu čítala šest hráčů a zbytek kádru doplňovali starší žáci si náš tým vedl nad míru dobře,“ konstatoval Unger. V příští sezoně by měl s příchodem mladších ročníků mít větší počet a dorostenecká kategorie by měla být silnější a konkurenceschopnější.

Florbalistky Příbrami ovládly 3. ligu žen
Sedm statečných splnilo povinnost. Ženy Příbrami se rozloučily výhrou

„Myslím si, že tuto sezónu kluci předvedli perfektní výkon. V druhé půlce sezóny jsme se potýkali s menším problémem ohledně docházky, ale jinak klukům nemůžu nic vyčítat. Na trénincích jsme se naučili spoustu nových dovedností - od různých typů střelby přes přesné přihrávky až po spoustu nových kliček. Vypíchnul bych hlavně snahu a odhodlání se zlepšovat, kterou kluci předvádí,“ zhodnotil trenér dorostenců. Zápasy se jeho svěřencům povedlo vyhrávat hlavně díky plnění předem nastavených cílů.

Starší žáci U15

Starší žáci Sokola DobříšStarší žáci Sokola DobříšZdroj: Sokol Dobříš

Starší žáci v letošní sezóně odehráli dvanáct ligových turnajů a k tomu další tři kola Regionální Florbalové ligy. „Vzhledem k počtu zápasů jsme dokázali dostatečně herně vytížit všechny hráče daných ročníků,“ pochvaloval si trenér Vojtěch Paul. Jeho svěřenci navíc získávali zkušenosti z velkého hřiště hráči z mladších žáků a ročník 2008 doplňoval kategorii dorostenců. Nastavení do herních principů, kterými se dobříšští sokolové chtějí prezentovat se nám nadmíru podařilo!

Stupně vítězů v závodě mužů
Stošek v Brdech všechny uštval, Loffelmann dojela dvanáctá mezi muži

„Pracovali jsme na zakončení, využívání středu hřiště, spolupráci celé pětice na hřišti jak v útočné fázi, tak v obranné fázi. Dovednosti jednotlivců a celého týmu byly patrné i na výsledcích, kdy jsme pravidelně hráli v nejvyšších výkonnostních koších přeboru starších žáků,“ řekl kouč starších žáků.

Mladší žáci U13

Mladší žáci Sokola DobříšMladší žáci Sokola DobříšZdroj: Sokol Dobříš

Letošní sezóna této kategorie byla plná pozitivních překvapení. V úvodních měsících se počet hráčů v ročnících 2010 a 2011 velmi rozrostl a na trénincích bylo místy i přes 28 nadějných florbalistů. „Obrovskou radost nám trenérům dělá to, že drtivá většina hráčů s námi trénuje dodnes,“ těšilo trenéra Vojtěcha Paula.

Co se týče nastavení tréninků a cílů do sezóny, tak v první řadě se v Dobříši soustředili na ukotvení návyků hráčů s míčkem + bránění hráče s míčkem. Dále se začaly rozvíjeli útočné dovednosti spojené se spoluprácí – připravenost hráče na příjem přihrávky, skenování prostoru kolem sebe, uvolnění se pro přihrávku. V bránění se kladl důraz na rozebrání soupeřů v soubojích jeden na jednoho.

Jan Tománek na závodě v Lipsku
Foto: Drama v Lipsku! Krční páteř málem vystavila stopku. Tománek plaval v dole

Ve všech dovednostech byly položeny základy a hráči na ně budou navazovat v další sezóně. „Nastavení vnímání kluků a holek v to, že výsledek se dostaví pokud budeme pracovat na jednotlivých dovednostech předčil naše očekávání,“ byl mile překvapen Paul. Tahle skupina má ovšem i výbornou partu. Kluci a holky rádi přicházeli na trénink leckdy i o třicet minut dříve a zůstávali i po skončení času tréninku. Věnovali se i rozvoji pohybových dovednosti - koordinace pohybu, zrychlení, síle.

„Zápasy po celou sezónu v prvním koši soutěže 3+1 byly pro mladší žáky výborným ukazatelem, jak mají dovednosti z tréninku kvalitně naučené. „Nebojím se zde mluvit za hráče, ani za ostatní trenéry, především za Michala Šišku, pro kterého tato sezona byla první kompletní a věřím, že ne poslední v roli trenéra mladších žáků,“ uzavřel Paul.

Elévové U11

Elévové Sokola DobříšElévové Sokola DobříšZdroj: Sokol Dobříš

I tato kategorie se v této sezoně docela pěkně rozrostla, kdy se tréninků účastnilo stabilně cca 22 hráčů. Hlavním cílem u 8-10letých dětí je naučit týmovosti, základní florbalové návyky a i trochu samostatnosti, co se týká přípravy na tréninky. Během sezony se do zápasů postupně zapojovali i hráči, kteří začali trénovat v září a v polovině sezony i nejmladší kluci, kteří ji i dohráli jako přípravu na příští sezonu.

Příbram v kategorii do 22 let vybojovala stříbro
Fantazie! Příbramský volejbal napsal famózní stříbrnou tečku za sezonou

„Myslím si, že parta kluků je dobrá, jen nás trošku mrzí, že se ti starší přesouvají do starší kategorie, ale na druhou stranu se těšíme na nové tváře. Tak to prostě chodí. Doufám, že si kluci sezonu užili jako my trenéři, a těšíme se na soustředění a další sezonu,“ uvedla trenérka Vlasta Doležalová.

Elévové Sokola DobříšElévové Sokola DobříšZdroj: Sokol Dobříš