Pořadatelé z SK Zahořany pro běžce nachystali pěkný okruh přes malebnou vesnici Zahořany, řepková pole a lesy na Pleši se startem a cílem u místního hostince u Pepíčka. Hlavní trať na 10,2 kilometru tvořily dva okruhy a závěrečné nekonečné stoupání obcí Zahořany do cíle.

Nejrychleji tratí mezi muži prolétl zkušený Pavel Jindra z Multisport teamu za 40:30 minut, v ženské kategorii pak v absolutním pořadí zvítězila Ivona Rejsková z Dobříše za 46:10 minut.

Pro méně odvážné či méně trénované a juniory organizátoři vytyčili jeden okruh v délce 5,5 kilometru, který absolutní vítězka na této trati Michala Matysová z Mníšku prolétla v čase 27:03 minut. Nejrychlejším juniorem byl Matěj Novák z Prahy v čase 28:50 minut a nejrychlejší juniorkou Markéta Ficová z Dobříše za team STS Chvojkovice Brod B v čase 28:54 minut.

Pro děti byly k dispozici kratší tratě 200, 400, 800 a 1200 metrů. Nejvíce obsazený byl nakonec závod dětí do 8 let na trati 200 metrů, kterého se zúčastnilo celkem 15 mladých nadějných sportovců a sportovkyň.

Nejpočetnějším týmem na letošní Zahořanské 10 byl klub BK Šibla z Prahy s celkem 12 startujícími závodníky, který si připsal i nejvíce pódiových umístění, a to celkem šest, hlavně díky dětským kategoriím.

Co se týká počtu závodníků, podobně na tom byl s 12 závodníky i domácí klub SK Zahořany. Místní borci brali tři pódiová umístění. Stejně s pódiovými umístěními, tedy se třemi na tom byl i dobříšský klub STS Chvojkovice Brod B s celkem pěti závodníky.

David Horyna