Nejedou na žádnou rekreaci, ani Lysou horu určitě zdolávat nebudou. Kocouři mají jiný úkol. Pokusit se v dalším těžkém boji zdolat přímého konkurenta v boji o účast v extraligovém play-off. Beskydy totiž v prozatímní tabulce drží poslední postupové desáté místo – Příbram má rovnocenný počet dvanácti bodů, ovšem disponuje horší bilancí setů a navíc odehrála o dva zápasy více.

„Půjde o hodně důležitý zápas. I to je důvod, proč jedeme už o den dříve, abychom si mohli po náročné cestě ještě odpočinout a nešli do zápasu rovnou z auta. Naším cílem je udělat maximum proto, abychom urvali nějaké body,“ potvrzuje sportovní ředitel a trenér v jedné osobě Daniel Rosenbaum.

Úkol to není nereálný. Ostatně pro důkaz nemusíme chodit vůbec daleko. Stačí se podívat na poslední vzájemné utkání obou soupeřů, které se odehrálo 11. prosince v příbramské sportovní hale, kde domácí tým zvítězil 3:1 na sety.

„Nutno podotknout, že od posledního zápasu se toho u nás dost změnilo. Tehdy ale slavil úspěch kvalitní servis, který byl následně základem pro dobrou obranu. V poslední době jsme měli problémy v útoku, takže tam se budeme chtít zlepšit a celkově podat co možná nejlepší výkon,“ říká Rosenbaum.

Bude to stačit na kýžené body? Zápas začíná v sobotu v 17 hodin.