Základem neúspěchu byla především špatná efektivita v koncovce, což dokumentoval především první poločas, který domácí prohráli 0:3. „Hráli jsme dobře. Měli jsme dvakrát více šancí než soupeř, ale naší převahu jsme gólově nezužitkovali. Naopak jsme inkasovali hodně smolné branky. Kdybychom dokázali některé možnosti využít, zápas mohl vypadat jinak,“ litoval Vojtěch Zákoucký.

Přesto se po změně stran dokázala Legie vrátit zpět, když právě zásluhou Vojtěcha Zákouckého a jeho bratra Matěje snížila na rozdíl jedné branky. „V tu chvíli jsem věřil, že zápas zlomíme na svou stranu,“ přiznal střelec první branky Legie.

Olympik ale rychle přidal čtvrtý zásah a znovu ve skóre odskočil. Za stavu 2:4 přišel důležitý moment celého utkání. „Měli jsme výhodu desetimetrového kopu, který jsem ovšem neproměnil. To nás srazilo na kolena,“ bral na sebe vinu Vojtěch Zákoucký.

Příbramští se následně pokusili o power-play, ale zápas už zdramatizovali. Mělník totiž hned čtyřikrát využil situace, že domácí branka byla prázdná a zpečetil desátou porážku Legie v sezoně. „Nedokážeme podobné zápasy uhrát. Proto máme na kontě pořád nulu,“ zakončil Zákoucký.

Legie Příbram – Mělník 2:8 (0:3)

Branky Legie: V. Zákoucký, M. Zákoucký. Rozhodčí: Lafek, Laštovička.
Legie Příbram: Molnár – Šperer, Venta, V. Zákoucký, M. Zákoucký, Kvasnica, V. Kuba, Dražan, Valta.