Brabec už v úvodním pátečním prologu naznačil, že do Maďarska přijel výborně připraven, když skončil druhý. Jenže sobotní program, v rámci něhož se jeli zbylé dvě etapy, poznamenal déšť, který nejen závodníkovi sedlčanského týmu nadělal pořádné starosti. „Ráno jsem odjížděl do etapy v pláštěnce a během dopolední jízdy mi voda několikrát sahala až do poloviny nádrže. Během odpoledního závodu už byla trať lepší a i mě se povedlo zrychlit. Udělal jsem však dvě chyby, které mě stály dost času, sil a asi i lepší výsledek,“ poznamenal jezdec.

Přesto si oproti prologu pohoršil pouze o jednu příčku a domů si tak odvezl bronz, s jehož ziskem byl vzhledem k podmínkám velmi spokojen. „Třetí místo v závodu světového poháru je parádní, mám z něj radost. Dobrého výsledku si cením o to více, že se mi navíc povedl zajet v blátě, které nemám rád, a na těžké dakarské motorce,“ radoval se Brabec.

Pozitivum viděl nejen ve výsledku, ale rovněž také v nabrání nových poznatků směrem k Dakaru 2019. „Po maďarském víkendu mám na kontě dalších čtyři sta závodních kilometrů na dakarce a nové zkušenosti. Zažil jsem, co motorka dokáže v mokrém terénu a musím přiznat, že nebylo snadné ji pokaždé zkrotit,“ dodal Jan Brabec.

Dalším startem pro sedlčanský tým bude 30. srpna závod Baja Poland, kterého se zúčastní i Martin Macík, jenž v Maďarsku byl pouze v roli fanouška. „Letos jsem přijel jen na výlet, chtěl jsem podpořit Brabčáka, který si vedl opravdu dobře. Příště ale budeme zase závodit oba,“ řekl Martin Macík.